Terapia cesta

Čo je terapia Cesta

Je to jedinečná uzdravujúca metóda, ktorá nás vedie pozrieť sa na zablokované bunkové spomienky, ktoré sme počas života nadobudli. Je vedecky dokázané, že väčšina príčin chorôb vzniká pri zablokovaní emócií. Vzniká tak chemická reakcia, ktorá zablokuje receptory buniek.

Tým, že bunky medzi sebou komunikujú a automaticky sa reprodukujú, je viac než pravdepodobné, že pri reprodukcii zablokovaných buniek vznikajú práve na tomto mieste choroby. Pomocou tejto metódy sa vieme dostať priamo do konkrétnej bunkovej pamäte, kde sme v minulosti zablokovali silné emócie či už ako dieťa, alebo počas života. Môže sa jednať o traumatické situácie, ktoré sme radšej potlačili, zablokovali, „vymazali“, len aby sme ich necítili. Táto metóda je jednoduchá a tak transformujúca, že nás zavedie priamo ku konkrétnej spomienke, ktorú máme primárne precítiť v danom momente. Znova tu precítime zablokované emócie.

Keďže prežitok emócií nejde z našej mysle, ale jedná sa o konkrétny prežitok v tele, otvárame sa hlbšie do vnútra našej podstaty. Ak zdravo pociťujeme svoje emócie, bunkové reproduktory sú následne otvorené a vtedy prichádza k uzdraveniu nášho bytia na tej najhlbšej úrovni. Počas terapie sa pozrieme na nezdravé vzorce, ktoré sme v konkrétnych situáciách vytvorili, niektoré si dokonca ťaháme z generácie na generáciu. Pozrieme sa na to, čo nás blokuje žiť plnohodnotný život, či už na psychickej alebo fyzickej úrovni. Každým prežitkom svojej emócie, každým čistením nezdravých vzorcov odlupujeme ďalšiu vrstvu nášho „nánosu“, pod ktorým sa skrýva „čistý diamant“, jedinečná podstata nášho bytia. Táto metóda za používa ako komplementárny doplnok služieb pri klasickej a alternatívnej medicíne po celom svete. Má využitie nielen v zdravotníctve, školstve, na úradoch, ale aj v každej domácnosti, je úplne pre každého, kto je tomu otvorený.

Čítajte ďalej: Brandon Bays

Brandon Bays

Brandon Bays na základe vlastnej skúsenosti, keď jej diagnostikovali nádor na maternici vo veľkosti basketbalovej lopty, prišla k uzdravujúcej metóde, vďaka ktorej sa za menej ako sedem týždňov sama vyliečila. Na základe tejto skúsenosti sa metóda Cesta zrodila. Brandon Bays je autorkou medzinárodného bestselleru knihy Cesta, kde svoju cestu k uzdraveniu popisuje. Je taktiež líderkou, terapeutkou, expertkou a autorkou ďalších kníh v oblasti uzdravovania. Viac ako 25 rokov organizuje semináre Cesta, ktoré sú dostupné po celom svete.

Knihy ktoré doporučujem:

Čítajte ďalej: Enneagram

Nájdite svoju vnútornú slobodu
Nájdite svoju vnútornú krásu
Nájdite svoju vnútornú rovnováhu
Nájdite svoju cestu “domov”


Enneagram

Enneagram je učenie staré viac ako tisíc rokov. Je to typológia osobnosti, ktorá sa delí na 9 vzorov správania. Pri narodení si každý zoberieme do svojho vienka konkrétny enneatyp a celý život hráme túto hru. Hráme ju tak automaticky, že si vôbec neuvedomujeme, do akých pascí sa dostávame.

Ideme na autopilota, ktorý je riadený, priam poháňaný naším egom. Každý jeden typ reaguje úplne inak, má iné vnímanie, myslenie a jednanie. Najviac vnímame svoje ego hry v stresových situáciách a všetky naše reakcie sa dejú tak automaticky, že pokiaľ si nie sme vedomí, akú hru hráme, len ťažko rozpoznáme kto naozaj sme. Preto nás Enneagram učí KTO NIE SME.

V Enneagrame je 9 typov osobností. Tie sa delia na 3 centrá: Telový typ (8, 9, 1), Emocionálny typ (2, 3, 4) a Mysľový typ (5, 6, 7). Každé jedno číslo (enneatyp) má susediace číslo, takzvané krídlo, do ktorého chodí „na návštevu“ a v niektorých životných etapách hráme hru tohto druhého čísla. Taktiež máme línie, po ktorých tiež chodíme „na návštevu“ do ďalšieho enneatypu. Ale základom je, že vždy máme 1 hlavnú fixáciu, podľa ktorej hráme svoju „životnú rolu“. Ennegram je krásne učenie, ktoré nájdete v odborných knihách.

Ako terapeutka Cesty som prešla výcvikom zameraným na Enneagram, ktorý ma natoľko fascinoval, že ho používam ako jeden z nástrojov pri svojej terapeutickej praxi. Keď sa ponoríme hlbšie do stratégií našej ego fixácie, pozrieme sa na korene toho, čomu sa vyhýbame alebo čo nás naopak poháňa hrať túto hru. Až potom sme schopní odhodiť svoje „masky“ a pozrieť sa, kto naozaj sme. Cieľom nie je „zbaviť sa“ svojho ega, ale byť si vedomí týchto hier. Akonáhle sme si vedomí, čo sú hry, až vtedy pochopíme, kto naozaj sme, až vtedy pochopíme prečo naše deti, partneri, rodičia, kamaráti, atď… sa tak správajú a jednajú daným spôsobom. Byť si vedomý týchto hier je obrovský dar, ktorý nás vedie o krok bližšie k našej vnútornej slobode.

Čítajte ďalej: Reiki

Reiki

Reiki je univerzálna energia a patrí medzi energetické liečenie, ktoré sa tiež nazýva liečenie dlaňou. Je to prírodná liečba a druh alternatívnej medicíny. Pochádza z japonského slova REI, čo znamená duch, duša alebo vesmír a KI, čo znamená energia.

Každý z nás máme čakry, cez ktoré prúdi táto univerzálna energia, ktorá prechádza energetickými dráhami v našom tele. U každého sú energetické dráhy a čakry otvorené inak. Pomocou prikladania rúk, cez ktoré prúdi univerzálna energia, sa telo zbavuje škodlivín, uvoľňuje blokády a taktiež harmonizuje energetické prúdenie tela. Prikládáním rúk na energeticky poškodené miesto na tele, dochádza k liečivým procesom a zároveň sa telo emocionálne a fyzicky uzdravuje.

Reiki prúdi do miest, ktoré sú najviac poškodené. Telo vždy vie, ktoré miesto to potrebuje najviac. Každý vníma prácu s reiki inak. Pre niekoho je to rýchla úľava od bolesti, niekto to vníma ako jemnú meditáciu alebo pre niekoho to môže byť urýchľujúci proces pri svojej liečbe. Počas práce s reiki je dôležité uvedomiť si, že sme iba sprostredkovatelia tejto energie, preto prácu s reiki používam ako doplnok pri práci s terapiou Cesta.